1 mei viering Nijmegen

DAG VAN DE ARBEID(ST)ERS

Internationaal staat 1 mei bekend als de “Dag van de Arbeid(st)ers”. De traditie om deze dag te vieren is in Nederland minder diep geworteld dan in andere landen, zoals Duitsland of België. Wij, de organisatoren van de 1 mei viering Nijmegen, willen daar verandering in brengen. In 2015 organiseren wij een brede 1 mei viering, waar verschillende onderwerpen aandacht krijgen: zorg, onderwijs, migratie en arbeid.

Samen de toekomst tegemoet - Definitief - Website Banner

Arbeid verdient een viering. Het zelfvertrouwen en het respect voor werkenden verdient veel meer aandacht dan het normaal gesproken krijgt. Bankiers, beleggers, bestuurders, politici gaan er vanzelfsprekend vanuit dat er werk wordt verricht waar zij aan kunnen verdienen. De grote weelde waarin zij leven wordt geproduceerd door mensen met betaald of zélfs onbetaald werk, en steeds vaker door werkers in de publieke sectoren, zoals onderwijs of zorg. Op 1 mei vieren wij dat arbeid, en niet de winst het belangrijkste is. We staan stil bij arbeid omdat we samen willen werken aan het goede leven, de warme en passende zorg voor elkaar, het gepassioneerde leren en de vreugde van samen een prestatie neerzetten. We zeggen NEE tegen het rendementsdenken en JA voor aandacht voor de mens achter de cijfers.

Op 1 mei houden we een demonstratie door de stad. We staan stil bij plekken waar de drang naar rendementscijfers het onderwijs, de zorg of sociale voorzieningen onder druk zetten.

We verzamelen op de Schaek Mathonsingel in Nijmegen, tegenover het centraal station, bij de uitgang van de parkeergarage. We lopen langs de Graafseweg de wijk Wolfskuil in, lopen een stukje in de wijk Waterkwartier en eindigen vervolgens in het centrum de rondtocht. Op verschillende plekken zullen sprekers kort aandacht geven aan de thema’s van deze 1 meiviering.

Na de demonstratie is er eten in de Klinker, van Broeckhuysenstraat 46, tegen een vrijwillige bijdrage die uiteraard wordt gebruikt voor een goed doel. We sluiten de dag af met een feest in de Grote Broek met live-muziek en een dansfeest.

Kom ook! Dit is jouw kans om de start van een traditie mee vorm te geven en mee te bouwen aan een beweging van verbinding!

Download hier de mobilisatieflyer

1 reactie op “1 mei viering Nijmegen

 1. 1 mayısı Nijmegen’ de kutluyoruz

  İŞÇİ ve EMEKÇİLERİN MÜCADELE GÜNÜ

  1 Mayıs tüm dünyada işçi ve emekçilerin günü olarak biliniyor. Bu gelenek Hollanda’da Belçika ve Almanya gibi ülkelerin aksine daha az yaygın. Biz bunu değiştirmek istiyoruz, 2015 yılında birçok konunun ele alındığı geniş bir kutlama organize ediyoruz.
  Emek, kutlamaya değerdir. Bugün emeğe ve emekçiye saygı duymak ve değer vermek herzamankinden daha fazla önemli. Bankacılar, borsacılar, yöneticiler ve politikacılar birilerinin çalışıp onlara para kazandırmasını çok doğal karşılarlar. Sürdükleri saltanat maaşlı ya da bazan da hiçbir karşılık almadan çalışan emekçiler tarafindan sağlanır ki bunlar da genelde eğitim ve sağlık sektöründendir. 1 mayısta kazancın değil de emeğin önemini vurguluyor ve kutluyoruz. Biz, birlikte iyi bir hayat için beraber çalışmayı, uygun ve gereken birlikteliği sağlayarak, bu tutkuyla bizi ileriye getirecek olan emeğin önemini vurguluyoruz. Ranta HAYIR diyoruz ve bunu derken rakamların arkasındaki insana EVET diyoruz.
  1 mayısta bir program dahilinde Nijmegen’de bir yürüyüş düzenliyoruz. Özellikle sağlık ve eğitim alanında önem taşıyan noktalarda duracağız. Centraal Station’un karşısındaki Schaek Mathonsingel’ da ( araba parkının çıkışında) toplanacağız Graafseweg boyunca yürüyerek Wolfskuil bölgesine geleceğiz, daha sonra Waterkwartier bölgesinde kısa bir yürüyüş yaparak gezimizi şehir merkezinde tamamlayacağız.
  Konuşmacılar çeşitli yerlerde kısaca günün önemini belirten temalara değinecekler.
  Gösteri sonrası saat 19.00 dan itibaren Café Klinker- Mulawan’da ( adres: Broeckhuysenstraat 46). Yemek(-gönüllü ve isteğe bağlı küçük bir ücret karşılığıdır ve bu para sokakta kalmak zorunda olan mültecileri desteklemek için kullanılacaktır) . Yemekten sonra çok çeşitli müzik gösterileri vardir. Günü Onderbroek’ta bir “afterparty” ile kapatacağız Adres: Tweede Walstraat 21
  Sen de katıl!
  Bu, yeni bir geleneği birlikte başlatmak, biçimlendirmek ve birlikte güzel bir geleceğ gidebilmek için bir olanaktır.

  1 mayıs kutlamalrı esnasında şu 4 tema/sorun işlenecektir: emek, sağlık, eğitim ve göç.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *